Menü
Alışveriş Sepeti 0

Senanur Altuntaş

1998 Yılında İstanbul’da doğmuştur.

Ortaokul – Lise zamanlarında yaz ve diğer tatillerinde Levent'te bulunan Kenan Kuaför'de manikürist çırağı olarak iş hayatına başlamıştır. 1 yıl boyunca manikürist çıraklığı yaptıktan sonra, okul ve iş saatlerinin uyumsuzluğu sebebiyle iş hayatına ara verdi.

Çok erken yaşta oluşan mesleğe karşı ilgisi sayesinde 2014 yılında Nişantaşı Rüştü Uzel Lisesi’nde, Güzellik ve Saç Bakım bölümüne girdi.

Lise öğrenimi boyunca kuaförler ve güzellik merkezlerinde çalışmaya devam etmiştir.

2016'da Staja hazırlık olarak ve tecrübe kazanmak adına okuluna yakın olan Nişantaşı'nda oldukça tanınan Garage Hair Studio’da işe girerek, 1 sene süresince çalışmaya devam etmiştir. 

2017 yılında Bebek'te bulunan Yıldırım Özdemir’de stajını tamamlamıştır ve böylelikle Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri bölümünden usta olarak mezun olmuştur.

Mezuniyeti ardından yine Nişantaşı bulunan bir kuaför ve güzellik salonunda 2 yıl manikürist olarak görev almıştır.

Hizmet alanında kendini daha da geliştirmek ve tecrübelenmek adına, 2019 yılında Kuruçeşme'de usta mankürist olarak iş hayatına devam etmiştir. 2020 Ocak ayında Boriana Doganova önderliğinde Artistic Rock Hard eğitimlerini tamamlamıştır. Bölümünde uzmanlaştıktan sonra, 2021'de Usta Öğretici Belgesini almaya hak kazanmıştır.

2022 yılında Özel Ben Güzellik Uzmanlığı ve Meslek Edindirme Kursun'da usta öğretici olarak göreve başlamıştır.